ipanterm

Ipanterm Sp. z o.o.

Spółka Ipanterm powstała w efekcie wieloletniej pracy naukowców z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN we Wrocławiu oraz dzięki wsparciu kapitałowemu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Zadaniem spółki jest komercjalizacja technologii wytwarzania pianosilikatów, czyli porowatych, ogniotrwałych i ekologicznych materiałów termoizolacyjnych.

Pianosilikaty posiadają istotne przewagi konkurencyjne nad obecnie stosowanymi na rynku materiałami. Jest to innowacyjna technologia z zakresu budownictwa, materiałów izolacyjnych, chemii budowlanej, materiałów uszczelniających.

Więcej  informacji na www.ipanterm.com

nanosynhap

NanoSynHap Sp. z o.o.

Istotą działalności firmy NanoSynHap Sp. z o.o. jest produkcja biokompatybilnych związków z rodziny apatytów w skali nano, za szczególnym uwzględnieniem nanohydroksyapatytu oraz nanofluoroapatytu wapnia do zastosowań w kosmetyce oraz aplikacjach biomedycznych. W pierwszym okresie działalności NanoSynHap Sp. z o.o. skupia się na wytwarzaniu oraz sprzedaży nanohydroksyapatytów oraz nanofluoroapatytuów wapnia. W zależności od zapotrzebowania, produkt może być sprzedawany w formie proszku, pastylek, granulek lub innych. Oferowana substancja aktywna jest gotowa do dalszego przetwarzania przez odbiorców (firmy farmaceutyczne, kosmetyczne) i finalnej produkcji ostatecznego produktu (lub użycia jako dodatku), np. suplementów diety (w przeciwdziałaniu osteoporozie lub niedoborach wapnia), past do zębów, żeli i lakierów stomatologicznych (remineralizacja zęba, ochrona przed próchnicą, profilaktyka nadwrażliwości zębów), kremów biomedycznych (wspomaganie procesów gojenia), pokrywania implantów medycznych (zwiększanie biokompatybilności), tworzenia kształtek do uzupełnień kostnych i inne. Spółka oprócz skupienia się na dostarczeniu na rynek nanoapatytów realizuje też prace badawczo-rozwojowe nad nowymi materiałami.

Więcej informacji na www.nanosynhap.pl

logo_square_fb

Nanocermag S.A.

Nanocermag S.A. to spółka powstała w celu komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych powstałych w wyniku owocnej współpracy naukowców Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszanka świeżych pomysłów, kreatywności, zapału do pracy oraz lat doświadczeń zarówno w sferze naukowej jak i biznesowej pozwoliły stworzyć unikalny zespół realizujący wysoko postawione sobie cele.
Rozwiązania opierają się na opracowanej i rozwiniętej przez zespół metodzie spiekania ceramik pod wysokim ciśnieniem. Ceramiki magnetycznie miękkie wykorzystywane do produkcji cewek wykonujemy z mieszanki żelaza oraz azotku boru. Zmieniając skład mieszanki możliwa jest modulacja rezystancji oraz poziomu nasycenia indukcji magnetycznej otrzymanych ceramik. Pozwala to na wykorzystanie tych materiałów w szerokim zakresie częstotliwości, zmniejszeniu rozmiarów komponentów z nich wykonanych przy jednoczesnym zwiększeniu transferu energii przez nie oraz zmniejszeniu kosztów ich wytwarzania.

24631339_xl

Lantalux Sp. z o.o.

Istotą działalności firmy Lantalux Sp. z o.o. jest komercjalizacja technologii umożliwiającej stworzenie nowego typu źródła światła, które jest zbliżone do naturalnego światła słonecznego. Wpływa ono pozytywnie na samopoczucie ludzi i wydajność ich pracy oraz pozwala na wierne oddanie barw oświetlanych przedmiotów oraz stwarzanie pożądanej atmosfery. Ze wszystkich znanych sztucznych źródeł światła najlepiej imituje promieniowanie słoneczne w zakresie widzialnym. Technologia ta pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w podrównaniu do tradycyjnych żarówek, a także nie zawiera trującej rtęci, w odróżnieniu od świetlówek energooszczędnych.

shutterstock_405023959

Carbonmed Sp. z o.o.

Spółka Carbonmed Sp. z o.o. powstała w celu komercjalizacji technologii dotyczącej powłok grafenowych, dedykowanej na rynek medyczny. Rozwiązanie powstało w wyniku współpracy pracowników naukowych Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Głównym krokiem milowym w najbliższej perspektywie jest opracowanie prototypu urządzenia medycznego z naniesioną powłoką grafenową. Spółka poszukuje inwestora branżowego, dzięki któremu możliwe będą dalsze badania i rozwój wynalazku, a następnie wprowadzenie produktu na rynek.

Partnerzy biznesowi